Új járatok a Leány-barlangban

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Rövid keresés után egy rég elfeledett omladékos bontási helyre bukkantunk ahol a gödör aljában 40-50 L/perc hozamú kis patak csörgedezett. Kiderült a víz a tóból jön, a tó pedig nem fentről szivárgó vizek gyűjtőhelye, hanem alulról jön a víz és itt folyik túl. A következő hetekben a kis patak nyomát bontva egy szifonra bukkantunk. Nagyon hangulatos volt, hogy vízfolyásban kellett bontani, ez ebben a barlangban azért nem egy megszokott dolog. A patak 1 hónapig folyt, aztán a vízszint csökkenni kezdett. Mi pedig mentünk előre. Először csak egy kis hasadékot találtunk aminek az alján ott állt a víz, szifonként zárva el a továbbjutást. 2 hetet vártunk, hogy a víz lecsökkenjen annyira, hogy tovább tudjunk jutni. Két látványos terem, mintegy 30 méternyi járat nyílt meg, minek aljában továbbra is ott van a víz. A teremben szép cseppkövek egy még kimászatlan kürtő és rengeteg denevér csontváz található.ariadnebarlang 007 Sajnos frissen elpusztult denevéreket is találtunk, némelyik a falon függve álmában fulladhatott meg. A folytatás még víz alatt, de csökken a víz. Mi pedig megyünk utána egyre messzebb, egyre mélyebbre...

Comments powered by CComment