Varga Gábor

Varga Gábor

Szüleimmel 3 éves korom óta kirándultam. Meghatározó élmény volt kisgyerekként a Kő-hegyre feljutni sárban, a Holdvilág-árok és a Magas-Tátra. 18 éves koromtól kerékpár túrázó voltam, a Mátra aljától Salzburgig, Adria-parttól az Árvai-várig összesen 15 kisebb nagyobb országjárásom volt, legtöbb Felvidéken és Ausztriában. Érdeklődésem fokozatosan a magashegyek felé fordult, így 1989 óta rendszeresen, évente néhány alkalommal veszek részt trekkingeken, saját szervezésben is. A Magas-Tátra az ismert nehézségek miatt elmaradt, de kedvenceim közé tartozik Fogaras, Retyezát, Bihar, idehaza a Kéktúra. Rövidebb időszakokban ásványgyőjtéssel és földvárak felkeresésével is foglalkoztam. A „Parittyák” baráti társasággal 10 éven keresztül főleg Alpesi túrákon voltam. Dolomitok: népszerőbb és magányosabb ferráták és az 1. vh harcterein föllelhető látnivalók. Gleccseres csúcsok a Központi-Alpokban 3-4000esek, a Sonblicktől a Gran Paradisoig sok felé. Előnyben részesítem az elhagyatottabb, idegenforgalom által még föl nem forgatott természeti látnivalókat, gerinctúrákat. 2011 február óta rendszeresen barlangászok a Pilisben, a Csévi-Szirteken. Egyaránt szeretek kutatni és barlangi túrázni is. 2013-ban tettem barlangász vizsgát. Az egyesületi tevékenység, a társaság megismerése során a barlangászat vált kedvenc szabadidős elfoglaltságommá. Ez biztosítja a szükséges fizikai és mentális pihenést, vagy ha úgy tetszik lefáradást. Amikor nem barlangászok, akkor egy villamos ipari cégnél dolgozom. Két gyerekem van, Eszter szintén barlangász. Magánéletem rendezett, káros szenvedélyektől mentes vagyok. Jó szerencsét!

 

Date

2018. július 11.

Tags

tag