Kérjük, támogasd a kutatásainkat az adód 1%-val!

18089477-1-13

Adód 1% nagyban hozzájárúl a kutatásainkhoz!

A támogatásodat előre is köszönjük!

Hírlevél

Hírek, érdekességek, aktualitások.. iratkozz fel, hogy ne maradj le róla!

Elismerések

3 nap alatt több mint 1 kilométer járatot fedeztünk fel!

2009. március 22.

Kötelezés a vacska-barlangban

A Fennkőháti-teremből két csapatban kezdtük meg a köteles részek felderítését. Kimásztuk a terem végéből induló nagy hasadék felső szintjét, de ott komolyabb járatot nem sikerült találni. Lefelé viszont a kőtömbök alól induló akna 20 méterrel mélyebben impozáns terembe vezetett. El is neveztük Mélykőháti-teremnek. Ennek egyik végéből egy omladéklabirintus indult, amiben össze-vissza kavarogva végül feljutottunk a Fennkőháti-terem alatt húzódó Középszintnek elnevezett folyosóba. Ide a Mérföldkőháti-teremből kötél nélkül is el lehet jutni, így találtunk egy könnyebb rövidítő útvonalat. A Labirintusra jellemző, hogy visszafelé ahányan voltunk, annyiféle útvonalon értünk vissza a Mélykőháti-terembe. Mivel nagyjából véget ért ez a rész, indultunk visszafelé. Letisztáztuk még a Cseppköves-hasadék aljában nyíló aknát, ahol szintén egy nagyobb körjáratot találtunk. A nap végén pedig a Parakőháti-teremben lévő aknába is leereszkedtünk, ami alatt csak egy szépen oldott terem volt. Ezzel a csábító ismeretlen aknák elfogytak, de még a következő alkalmakra is maradt bejárni való. A rendszer hossza meghaladta a 3,5 kilométert. 3 nap alatt több mint 1 kilométer járatot fedeztünk fel, ami nem csak a Pilisben, de még országos viszonylatban vagy külföldön is egész szép eredmény.

Kovács Richárd

Visitor heat map tracker, live visitor tracking, real time visitor counter

Keresés az oldalon

Galéria

Filmek

Túrák - kutatások

Promóciós anyagok

Kapcsolat

Belépés

LOGIN
Jelentkezzen be, vagy regisztráljon!
Avatar
Még nem regisztrált?

Csatlakozzon most, hasznos lehet! Jelentkezzen be a bővebb tartalomért

Elfelejtett jelszó - Elfelejtett felhasználó

Username
Jelszó
Remember me