Elismerések

2009. augusztus 23.

Az augusztusi meleg időjárást kihasználva  gázt (kén-hexafluorid) engedtünk be a felső bejáratként huzatoló Ajándék-barlangba, majd hét -alsó bejáratként huzatoló- barlangból vettük a mintákat. Az volt a cél, hogy megtudjuk tényleg összefüggnek-e a Csévi-szirtek nagyobb barlangjai. A teljes kiértékelés még nem történt meg, de a gázt sikerült kimutatni minden nagyobb barlangunkban. Ezzel bebizonyosodott, hogy az Ajándék-, az Indikációs-, A Leány-Legény-Ariadne- és a Vacska-Rejtekút-barlang egyazon nagy rendszer része. A vizsgálat részletesebb leírása itt olvasható.

Kovács Richárd

Comments powered by CComment

Visitor heat map tracker, live visitor tracking, real time visitor counter

Keresés az oldalon

Galéria

Filmek

Túrák - kutatások

Promóciós anyagok

Kapcsolat

Belépés

LOGIN
Jelentkezzen be, vagy regisztráljon!
Avatar
Még nem regisztrált?

Csatlakozzon most, hasznos lehet! Jelentkezzen be a bővebb tartalomért

Elfelejtett jelszó - Elfelejtett felhasználó

Username
Jelszó
Remember me