Elismerések

Lenkei Péter: Tó a Legény új részében
2015 elején az Ariadne-barlangrendszer új, eddig ismeretlen részeibe jutottunk be.
Legény-barlang bejáratának közelében már hónapok óta bontottunk egy ígéretes, denevér-kijelöléses omladékot. Idén év elején sikerült átrágni magunkat a kásahegyen és szép, tágas, cseppkövekben gazdag termek sorát találtuk. Az egyikben 5 m hosszú, másfél méter mély, - a kiválásokból ítélve, állandó vizű -  tó várt minket. További érdekességek: tizenkét kürtő és egy 10 méteres szépen oldott akna.
A felmérés szerint a most feltárt - Metál-ágnak elnevezett - járat hossza meghaladja a 300 métert. A továbbvezető szűk csövön a denevérek gond nélkül rebbennek át, ám hogy kövessük őket, ránk itt még sok munka vár.
Kürtők a Legény új részében

Comments powered by CComment

Visitor heat map tracker, live visitor tracking, real time visitor counter

Keresés az oldalon

Galéria

Filmek

Túrák - kutatások

Promóciós anyagok

Kapcsolat

Belépés

LOGIN
Jelentkezzen be, vagy regisztráljon!
Avatar
Még nem regisztrált?

Csatlakozzon most, hasznos lehet! Jelentkezzen be a bővebb tartalomért

Elfelejtett jelszó - Elfelejtett felhasználó

Username
Jelszó
Remember me