Kérjük, támogasd a kutatásainkat az adód 1%-val!

18089477-1-13

Adód 1% nagyban hozzájárúl a kutatásainkhoz!

A támogatásodat előre is köszönjük!

Hírlevél

Hírek, érdekességek, aktualitások.. iratkozz fel, hogy ne maradj le róla!

Elismerések

150 méter új részt találtunk

2009. január 11.

Aktív barlangTavaly decemberben kezdtük meg a barlang legmélyebb pontjának bontását, ami 8-10 ember többnapi küzdelmes bontása után január 11-én megadta magát. A hosszan bontott szűk szálkő hasadékból tágabb járatba értünk, amiből egy akna vezetett tovább lefelé. Innen már kötélen mentünk tovább. 10 méterrel lejjebb értünk el egy agyagos párkányt, ahonnan egy kisebb oldalág is indult, lefelé pedig újabb letörés vezetett egy szépen oldott járatba. Ezt egy nagy kőnyelv osztotta ketté, úgy nézett ki mint egy nagy szemüreg. El is neveztük Vacskaszemnek. Innen újabb ferde akna vezetett 20 méterrel mélyebbre, ahol az agyagban csupán egy kis légrés ment tovább. Nem nézett ki túl biztatóan, de a mai felfedezéssel így is nagyon meg voltunk elégedve. 150 méter új részt találtunk és a barlang mélysége elérte a 160 métert.

Kovács Richárd

A feltárásban résztvev? barlangászokKuszoda a vacska-barlangban

További cikkek

Visitor heat map tracker, live visitor tracking, real time visitor counter

Keresés az oldalon

Galéria

Filmek

Túrák - kutatások

Promóciós anyagok

Kapcsolat

Belépés

LOGIN
Jelentkezzen be, vagy regisztráljon!
Avatar
Még nem regisztrált?

Csatlakozzon most, hasznos lehet! Jelentkezzen be a bővebb tartalomért

Elfelejtett jelszó - Elfelejtett felhasználó

Username
Jelszó
Remember me