60 métert mélyült a Vacska-barlang

150 méter új részt találtunk

2009. január 11.

Aktív barlangTavaly decemberben kezdtük meg a barlang legmélyebb pontjának bontását, ami 8-10 ember többnapi küzdelmes bontása után január 11-én megadta magát. A hosszan bontott szűk szálkő hasadékból tágabb járatba értünk, amiből egy akna vezetett tovább lefelé. Innen már kötélen mentünk tovább. 10 méterrel lejjebb értünk el egy agyagos párkányt, ahonnan egy kisebb oldalág is indult, lefelé pedig újabb letörés vezetett egy szépen oldott járatba. Ezt egy nagy kőnyelv osztotta ketté, úgy nézett ki mint egy nagy szemüreg. El is neveztük Vacskaszemnek. Innen újabb ferde akna vezetett 20 méterrel mélyebbre, ahol az agyagban csupán egy kis légrés ment tovább. Nem nézett ki túl biztatóan, de a mai felfedezéssel így is nagyon meg voltunk elégedve. 150 méter új részt találtunk és a barlang mélysége elérte a 160 métert.

Kovács Richárd

A feltárásban résztvev? barlangászokKuszoda a vacska-barlangban

Pin It

Comments powered by CComment

Kategória: